HORKO VEN, PŘÍJEMNÝ POCIT DOVNITŘ

Užívejte si Váš domov také v horkých dnech – bez ventilátoru a klimatizace


JJe skutečností, že se naše klima mění. Počet tzv. tropických dní se v minulých dekádách znásobil. Izolační materiály z přírodních vláken pomáhají, aby také v horkých dnech bylo mezi vlastními čtyřmi stěnami příjemně chladno – zcela bez drahé klimatizace.

Právě podkrovní byty se v létě silně zahřívají, protože střecha poskytuje mnoho plochy pro působení slunečních paprsků. Ale také ostatní prostory se mohou rychle  stát v létě nesnesitelně horkými. Zde pomáhají STEICO dřevovláknité desky. Přírodní materiály se vyznačují vyšší hmotností než např. skelná vlna a mohou tak klást větší odpor horkému záření (vyšší tepelná akumulace). Denní horka jsou tak až do chladnějších večerních hodin utlumena. Nezávislé zkoušky prokazují, že použitím dřevovláknitých desek je možno denní, nepříjemně vysoké teploty v interiéru snížit téměř na polovinu.

 

Praxe ukazuje: STEICO je účinné

Znalecký posudek profesora Hausera, otce německé vyhlášky o energetických úsporách dokládá, že STEICO izolační materiály přímo ovlivňují pohodu ve vnitřních prostorách.

V porovnání s izolací z minerální vlny dosahují dřevovláknité izolační materiály zřetelně méně často teplotní úrovně pociťované jako nepříjemné. Použitím dřevovláknitých izolačních materiálů STEICO, s měrnou hmotností 150 kg/m3, je možno v porovnání s izolací z minerální vlny minimalizovat v létě horká maxima o 1/3  až 1/4.

Graf:  Počet hodin teplotních maxim v poměru k měrné hmotnosti tepelné izolace 


(Zvětšit - kliknutím na graf)

Výsledky hovoří samy za sebe: čím vyšší je schopnost tepelné izolace akumulovat teplo, tím nižší je podíl tzv. hodin teplotních maxim; tedy doby, během které se necítíme v důsledku horka příjemně. STEICO dřevovláknité izolační materiály zde vykazují vynikající účinnost.

 

 

Informace přímo ke stažení

© 2023 STEICO SE