STEICO – skupina firem pro stavební materiály šetrné k životnímu prostředí

Vedoucí firmou na trhu dřevovláknitých izolačních desek

STEICO Gruppe je celosvětově vedoucí firmou ve výrobě a prodeji dřevovláknitých izolačních materiálů. Feldkirchen u Mnichova je sídlem STEICO AG. Zde je umístěna správa, prodej, technické poradenství , výzkum a vývoj. Výroba probíhá ve třech evropských lokalitách - Czarnków (Polsko), Czarna Woda (Polsko) a Casteljaloux (Francie). Dále STEICO Gruppe disponuje dvěma prodejními organizacemi ve Francii (Brumath) a ve Velké Británii (Caddington).

Velmi štíhlá struktura STEICO Gruppe je flexibilní a efektivní. Tak je možno v krátkém čase  zajistit optimální péči o zákazníky. 

STEICO Gruppe je známa, především, svými dřevovláknitými izolačními deskami šetrnými k životnímu prostředí. Kromě toho jsou vyráběny ještě izolační materiály z konopí, stojiny nosníků (konstrukční stavební výrobky) a desky z tvrdých vláken. Sortiment doplňuje prodej dýhového vrstveného dřeva. Výroba materiálů probíhá na nejmodernějších zařízeních. Vyspělé technologie, spojené s dlouholetým know-how, nabízejí nové možnosti při výrobě progresivních, ekologických a hospodárných stavebních materiálů.  

STEICO jako první výrobce nechal u FSC® certifikovat celý sortiment dřevovláknitých izolačních desek. Forest Stewardship Council® garantuje  zachování lesního hospodaření blízkého  přírodě a  využití dřeva obnovitelným a k životnímu prostředí šetrným způsobem. 


STEICO materiály jsou vyráběny plně automatizovanými  výrobními technologiemi, odpovídajícími stavební legislativě evropských norem. Nezávislé zkušebny materiálů provádějí pravidelný dohled nad přísným dodržováním stavebních technických osvědčení.

Kvalifikovaní obchodní zástupci a technicky zkušený prodejní tým garantují kompetentní poradenství k materiálům a k jejich aplikacím. Intenzivní spoluprací se sítí dealerů je dodatečně zajišťováno osobní poradenství na místě.

© 2023 STEICO SE