STEICOuniversal black

pobierz folder w formacie PDF

Czarna płyta termoizolacyjna pod elewacje wentylowane ze szczelinami

  • bitumowana płyta izolacyjna z włókien drzewnych jako druga warstwa odprowadzająca wodę
  • bardzo mały odpad podczas obróbki dzięki połączeniom na profil pióro-wpust
  • pełna funkcjonalność oraz jednolity kolor nawet przy powierzchniowym uszkodzeniu
  • powierzchnia odporna na promieniowanie UV
  • trwała ochrona konstrukcji budynku dzięki otwartości dyfuzyjnej
  • szybka i łatwa obróbka

W przypadku projektowania fasady kreatywność nie zna granic. Obecnie, coraz większą popularnością cieszą się fasady wentylowane.

Bardzo często, tego typu konstrukcje, wiążą się z występowaniem szczelin dylatacyjnych pomiędzy deskami fasadowymi. Rozwiązanie to stawia wysokie wymagania dla warstwy przegrody znajdującej się bezpośrednio pod listwami. Chodzi głównie o aspekty związane z promieniowaniem UV i odprowadzaniem wilgoci.

Odpowiedzią ze strony firmy STEICO jest płyta izolacyjna na konstrukcje ścienne STEICOuniversal black, która chroni przed warunkami pogodowymi bez konieczności stosowania dodatkowej membrany wysokoparoprzepuszczalnej. STEICOuniversal black jest to płyta bitumizowana, w produkcji których firma STEICO posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie.

Dzięki odpowiedniej grubości oraz wytrzymałości samej płyty montaż odbywa się bezpośrednio do konstrukcji słupków ściennych.

Powierzchnia płyty posiada dodatkowo specjalną powłokę zabezpieczającą przed utratą czarnej barwy. W połączeniu z bitumem tworzy doskonałą ochronę przed działaniem promieni słonecznych - jest odporna na odbarwienia.

DEKLARACJA WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH

Przegląd wszystkich produktów

Wybierz obszar zastosowania
Wybierz grupę produktów
© 2021 STEICO SE