Izolacja dla lepszego samopoczucia

Włókno drzewne- zdrowie i komfort cieplny

W dobrze zaizolowanym domu mieszka się znacznie lepiej. Dzięki materiałom izolacyjnym STEICO można cieszyć się jeszcze większym komfortem we własnych czterech ścianach.

W zimie materiały izolacyjne z włókna drzewnego STEICO troszczą się o przyjemną atmosferę w mieszkaniu. Nasze naturalne materiały izolacyjne otaczają budynek niczym ochronny płaszcz zimowy i zatrzymują cenne ciepło wewnątrz.  W dobrze ocieplonym domu zwiększa się także automatycznie wewnętrzna temperatura ścian i sufitów/podłóg. Efekt jest odczuwalny natychmiast:

• Większy komfort cieplny: w pomieszczeniach, w których ściany są ciepłe czujemy się bardziej komfortowo. Dzięki cieplejszej powierzchni ściany wzrasta odczuwalna temperatura w pomieszczeniu, dlatego możliwe staje się lekkie obniżenie faktycznej temperatury wewnątrz, bez utraty komfortu cieplnego. Efekt: Obniżenie temperatury pomieszczenia o jeden stopień pozwala zaoszczędzić ok. 5% kosztów energii.

• Efektywna ochrona przed pleśnią: wilgoć nie skrapla się na ciepłych ścianach. Brak wilgotnych miejsc oznacza również brak środowiska rozwojowego dla pleśni i grzybów.
W taki sposób zapobiegamy powstawaniu pleśni już na samym początku ich fazy rozwoju.

 • Mniejsze przeciągi: na nieocieplonych ścianach zewnętrzych powietrze z wnętrza ulega ochłodzeniu, opada na ziemię i przenika z powrotem do wnętrza, gdzie zaczyna się ocieplać i ponownie wznosić. Rezultatem jest nieprzyjemne wrażenie chłodnego przeciągu. Takie zjawisko nie występuje jednak w dobrze ocieplonym budynku.
W pomieszczeniach, gdzie powietrze jest statyczne, czujemy się komfortowo.
Dodatkowo wznosi się mniej kurzu, co jest szczególnie istotne dla alergików.

© 2021 STEICO SE