STEICOinternal

pobierz folder w formacie PDF

  • doskonała izolacja wewnętrzna dla ścian zewnętrznych
  • idealne rozwiązanie do termomodernizacji budynków, gdzie nie ma możliwości izolacji fasady od zewnątrz
  • łatwy montaż dzięki łączeniu profilowym na pióro i wpust
  • materiał otwarty dyfuzyjnie i zdolny do sorpcji - ochrona przed pleśnią i innymi szkodami, wywoływanymi przez wilgoć
  • poprawia mikroklimat pomieszczeń
  • większy komfort mieszkania dzięki wyższej temperaturze powierzchniowej ścian
  • materiał nadaje się idealnie pod tynkowie np. wyprawą glinianą lub tynkiem wapiennym
  • nie podrażnia skóry
  • ekologiczny, przyjazny dla środowiska

Naturalny system do izolacji termicznej od wewnątrz
Płyty STEICOinternal to przemyślane i bezpieczne rozwiązanie dla budynków/mieszkań, gdzie jedyną możliwością izolacji cieplnej, jest izolacja od wewnątrz.

Płyta nadaje się świetnie do termomodernizacji budynków zabytkowych, gdzie ze względu na ochronę oryginalnej fasady zewnętrznej, jedyną możliwością przybliżenia budynku do dzisiejszych standardów energooszczędności jest izolacja od wewnątrz.

Nasz system izolacyjny dedykowany jest także we wszystkich innych przypadkach, tam gdzie z różnych względów, nie ma możliwości zastosowania izolacji zewnętrznej.

Płyty izolacyjne z włókna drzewnego STEICOinternal są otwarte dyfuzyjnie i umożliwiają kapilarny transport wilgoci. Badania instytutu Frauenhofer Institut für Bauphisik dowodzą, że płyty izolacyjne z włókna drzewnego wykazują najwyższą zdolność buforowania wilgoci ze wszystkich badanych okładzin do wnętrz. STEICOinternal chronią pomieszczenia przed pleśnią - ponieważ magazynują one wilgoć tymczasowo i w okresie parowania oddają ją w sposób kontrolowany. Proces ten utrudnia wnikanie kondensatu w głąb ściany i sprawia, że staje się ona bardziej odporna na pleśń. Dzięki temu płyta STEICO działa od wewnątrz jak bufor dla nadmiaru wilgoci, regulując zdrowy mikroklimat - bez utraty właściwości izolacyjnych.

Obniżenie zużycia energii oraz poprawa mikroklimatu - to ważne argumenty, jednak przy izolacji od wewnątrz nie bez znaczenia jest również optyka.
STEICOinternal po zamontowaniu i nałożeniu tynku można w dowolny sposób poddawać dalszej obróbce - np. malować.

Izolacja od wewnątrz płytami STEICOinternal powoduje, że wzrasta temperatura powierzchni ściany - chroni to ją przed pleśnią. W pomieszczeniach, których ściany są ciepłe czujemy się bardziej komfortowo a ponieważ odczuwalna temperatura jest wyższa, można obniżyć rzeczywistą temperaturę w pomieszczeniu.

DEKLARACJA WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH

Przegląd wszystkich produktów

Wybierz obszar zastosowania
Wybierz grupę produktów
© 2021 STEICO SE